,

RADOŚĆ Z ROZMACHEM

Zjawiskowy, wyjątkowy i wzruszający był w tym roku Koncert kolęd w naszej parafii.

W niedzielę, 14 stycznia, w śnieżny zimowy wieczór nasza świątynia wypełniła się Parafianami, ale także zaproszonymi Gośćmi. Wszyscy przeżyliśmy coś niezwykłego - radość Bożego Narodzenia na nowo wypełniła nasze serca.

„Zapraszam do wysłuchania koncertu w wykonaniu tych, którzy żyją wśród nas i dlatego także serdecznie zachęcam do wstąpienia w ich szeregi” – powiedział na wstępie ks. Marcin, moderator Wieczoru.

Najpierw wsłuchaliśmy się w muzykę i śpiew Scholi dziecięcej, która przygotowana przez s. Magdalenę zaprezentowała trzy utwory: „Gwiazdy tańczyły”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Kiej łowiecek”. Maluchy pochwaliły się nie tylko pięknym wokalem, ale także znakomitą grą na instrumentach: dzwonkach, trójkącie, bębenku i grzechotce.

Następnie ucztę duchowo-muzyczną zapewnił parafialny Chór „Gloria Dei”. Wykonawcy, pod kierunkiem Pana Organisty Romana Danielewicza, w sposób doniosły i niezwykle godny zaprezentowali: „A to komu aniołkowie tak prześlicznie grają”, „Mizerna cicha” i „The first nowell”.

Potem wszyscy zgromadzeni mogli poczuć prawdziwy ogień! Siła młodości, pasji i muzyki skupiona wokół młodzieżowej Scholi Pallottiego pokazała swe możliwości! Stały skład Zespołu zasilony został studentami, którzy specjalnie na ten wieczór przyjechali z innych miast. Utwory wykonano z towarzyszeniem: pianina, gitary elektrycznej i cajona. Usłyszeliśmy niezwykłe wykonania: „Uciekali, uciekali” z repertuaru musicalu „Metro”, „Światłość świata” z repertuaru Anny Karwan oraz „Znak pokoju” autorstwa Zbigniewa Górnego.

Prawdziwą perełką i niespodzianką Koncertu okazała się wyjątkowa aranżacja kolędy „Cicha noc” z elementami rapu. Słowa napisał i brawurowe wykonanie zapewnił DJ Cino wraz z młodzieżową Scholą Pallottiego. Nie niszcząc w żaden sposób wersji oryginalnej, pokazano tę kolędę w bardziej nowoczesnej, młodzieżowej odsłonie.

Na szczególną uwagę zasługuje także zjawiskowa gra świateł i efekty dymne, za które dziękujemy Light Jockey’owi -
p. Krzysztofowi, który przybył do nas z Garwolina. Jego praca w znaczącym stopniu wpłynęła na mistyczną atmosferę naszego parafialnego Koncertu.

„Wieczór kolęd” z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie. Mobilizuje wielu naszych Parafian do większej pracy, dłuższych przygotowań.

Muzyka łagodzi obyczaje. Muzyka jest także mostem, który łączy pokolenia. Nade wszystko muzyka, której inspiracją są kolędy i pastorałki jest źródłem radości, wzruszeń i głębokiego duchowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tych dawnych, ale także współczesnych utworach, w ich tradycyjnych, ale także nowatorskich aranżacjach odnajdujemy wielką radość z narodzenia Pana.

W imieniu wszystkich Parafian, szczególnie tych, którzy pofatygowali się na Koncert kolęd, składamy wyrazy wdzięczności naszemu Księdzu Proboszczowi Rafałowi Czekalewskiemu SAC za zgodę na realizację z takim rozmachem tego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się podczas przygotowań.

Na czele Koncertu stał ks. Marcin Majewski SAC - dziękujemy i kierujemy słowa mega uznania!

Księdzu Marcinowi, Scholi dziecięcej, młodzieżowej Scholi Pallottiego, Chórowi „Gloria Dei” i osobom im towarzyszącym gratulujemy pięknego Wieczoru! Dziękujemy, że mogliśmy w nim partycypować.

Amelia i Marzena Faryna